Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Програмування програм з використанням системного таймера 8253/8254 та робота з годинником реального часу.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Системи автоматизованого проектуваня

Інформація про роботу

Рік:
2003
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Комп’ютери і мікропроцесорні системи
Група:
КН

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” Кафедра САПР  Звіт з лабораторної роботи № 13 на тему “Програмування програм з використанням системного таймера 8253/8254 та робота з годинником реального часу” Виконала: студентка гр. КН 3 Львів 2003 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА” Кафедра САПР  Звіт з лабораторної роботи № 13 на тему “Програмування програм з використанням системного таймера 8253/8254 та робота з годинником реального часу” Виконав: студент гр. КН-37 Данчук Є.С. Перевірив: Герус В.А. Львів 2003 Мета роботи Навчитись програмувати системний таймер 8253/8254 та працювати з годинником реального часу. Завдання для виконання Написати будь-яку мелодію, яка має логічне звучання. Короткі теоретичні відомості Таймер в мікропроцесорних системах теж займає важливе місце. За його допомогою працює годинник реального часу та інші пристрої котрі потребують при своїй роботі відліку проходимого часу. Для того щоб працювати з таймеро і годинником реального часу існують два переривання , одне з яких системи MS-DOS а друге BIOS. В даній лабораторній роботі було програмовано системний таймер для того щоб з його допомогою генерувати паузи при створенні звукового сигналу. Так було використано переривання BIOS 1AH. За допомогою цього переривання і його функції 0, можна дізнатись інформацію про пройдений час яка зберігається в регістрах CX – старший байт лічильника та DX молодший байт лічильника. За допомогою цієї інформації визначалась і створювалась програмна затримка, котра приводила до „затягування” сигналу з системного динаміка. Також завдяки системному таймеру можна генерувати випадкові числа, що може бути застосоване при виданні різних UID – унікальних ідентифікаційних номерів. Фактично алгоритм роботи цей самий, тільки потрібно придумати алгоритм, а вірніше формулу, по якій числа будуть генеруватись з врахуванням тих чи інших розрядів значення таймера. Текст заданої програми
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини